FFSD-04-D-05.91-01
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-04-D-05.91-01
Usage -
Number of Positions 8
Product Status Active
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Length 0.492' (150.00mm, 5.91")