FFSD-08-D-07.75-01-N
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-08-D-07.75-01-N
Usage -
Number of Positions 16
Product Status Active
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Length 0.646' (196.85mm, 7.75")