FFTP-07-D-08.77-01-N
Samtec Inc.
Product No:
FFTP-07-D-08.77-01-N
Usage -
Number of Positions 14
Product Status Active
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Series Tiger Eye™ FFTP
Length 0.731' (222.76mm, 8.77")