Home / Ceramic Capacitors / FG14C0G2A223JRT06
minImg
FG14C0G2A223JRT06
TDK Corporation
Product No:
FG14C0G2A223JRT06
Description:
CAP CER 0.022UF 100V C0G RADIAL
In Stock : 2959
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.022 µF