Home / Ceramic Capacitors / FG26C0G2W103JNT06
minImg
FG26C0G2W103JNT06
TDK Corporation
Product No:
FG26C0G2W103JNT06
Description:
CAP CER 10000PF 450V C0G RADIAL
In Stock : 831
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 450V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 10000 pF