FGA.1B.316.CLAD42
LEMO
Product No:
FGA.1B.316.CLAD42
Description:
LBP KEYA 16C CHR 4.2MM D
User Guide
Cable Opening 0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm)
Current Rating (Amps) 1.5A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 316
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C