FGA.2B.316.CLAD62
LEMO
Product No:
FGA.2B.316.CLAD62
Description:
LBP KEYA 16C CHR 6.2MM D
User Guide
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Current Rating (Amps) 6A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 316
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C