FGB.2B.304.CLAD99
LEMO
Product No:
FGB.2B.304.CLAD99
Description:
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.362" ~ 0.390" (9.20mm ~ 9.90mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Current Rating (Amps) 15A
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C