FGB.2B.304.CYCD82Z
LEMO
Product No:
FGB.2B.304.CYCD82Z
Description:
LBP KEYB 4C CHR 8.2MM D BR
User Guide
Cable Opening 0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Current Rating (Amps) 15A
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C