FGB.2B.306.CLAD62Z
LEMO
Product No:
FGB.2B.306.CLAD62Z
Description:
LBP KEYB 6C CHR 6.2MM D BR
User Guide
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Current Rating (Amps) 12A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 306
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C