FGB.2B.319.CLAD82Z
LEMO
Product No:
FGB.2B.319.CLAD82Z
Description:
CONN PLUG MALE 19P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm)
Current Rating (Amps) 5A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 319
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C