FGC.0B.309.CLAD52
LEMO
Product No:
FGC.0B.309.CLAD52
Description:
CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Current Rating (Amps) 2A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 309
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C