FGC.2B.303.CLAD42Z
LEMO
Product No:
FGC.2B.303.CLAD42Z
Description:
LBP KEYC 3C CHR 4.2MM D BR
User Guide
Cable Opening 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Current Rating (Amps) 17A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 303
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C