FGC.2B.308.CLAD72Z
LEMO
Product No:
FGC.2B.308.CLAD72Z
Description:
LBP KEYC 8C CHR 7.2MM D BR
User Guide
Cable Opening 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Current Rating (Amps) 10A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 308
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C