FGG.0B.306.CLAD32Z
LEMO
Product No:
FGG.0B.306.CLAD32Z
Description:
LBP KEYG 6C CHR 3.2MM D BR
User Guide
Cable Opening 0.087" ~ 0.126" (2.20mm ~ 3.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 2.5A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 306
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C