FGG.2K.314.CYCC80
LEMO
Product No:
FGG.2K.314.CYCC80
Description:
LKP KEYG 14C CHR 8.0MM C
User Guide
Cable Opening 0.299" ~ 0.315" (7.60mm ~ 8.00mm)
Current Rating (Amps) 6.5A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 314
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C