FGG.2K.319.CLAC55
LEMO
Product No:
FGG.2K.319.CLAC55
Description:
CONN PLUG MALE 19P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.201" ~ 0.217" (5.10mm ~ 5.50mm)
Current Rating (Amps) 5A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 319
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C