FGG.3B.330.CYCD72
LEMO
Product No:
FGG.3B.330.CYCD72
Description:
LBP KEYG 30C CHR 7.2MM D
User Guide
Cable Opening 0.244" ~ 0.303" (6.20mm ~ 7.70mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 3.5A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 330
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C