FGG.3K.302.CYCC85Z
LEMO
Product No:
FGG.3K.302.CYCC85Z
Description:
LKP KEYG 2C CHR 8.5MM C BR
User Guide
Cable Opening 0.319" ~ 0.335" (8.10mm ~ 8.50mm)
Current Rating (Amps) 35A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 302
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C