FGG.3K.308.CLAK15
LEMO
Product No:
FGG.3K.308.CLAK15
Description:
LKP KEYG 8C CHR 15.0MM K
User Guide
Cable Opening 0.555" ~ 0.591" (14.10mm ~ 15.00mm)
Current Rating (Amps) 13A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 308
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C