FGJ.1B.304.CLLD72Z
LEMO
Product No:
FGJ.1B.304.CLLD72Z
Description:
CONN PLUG FMALE 4P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Current Rating (Amps) 10A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 304
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C