FGJ.1B.305.CLLD42Z
LEMO
Product No:
FGJ.1B.305.CLLD42Z
Description:
CONN PLUG FMALE 5P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm)
Current Rating (Amps) 9A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 305
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C