FGJ.1B.310.CLLD62
LEMO
Product No:
FGJ.1B.310.CLLD62
Description:
CONN PLUG FMALE 10P SOLDER CUP
User Guide
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Current Rating (Amps) 2.5A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 310
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C