FHG.0B.303.CYCD52
LEMO
Product No:
FHG.0B.303.CYCD52
Description:
LBP KEYG 3C CHR 5.2MM D
User Guide
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Current Rating (Amps) 8A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 303
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C