FHG.1B.314.CLAD42
LEMO
Product No:
FHG.1B.314.CLAD42
Description:
CONN PLUG MALE 14P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm)
Current Rating (Amps) 2A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 314
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C