FHG.1K.305.CLAC65
LEMO
Product No:
FHG.1K.305.CLAC65
Description:
LKP 90 KEYG 5C CHR 6.5MM C
User Guide
Cable Opening 0.240" ~ 0.256" (6.10mm ~ 6.50mm)
Current Rating (Amps) 9A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 305
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C