FHG.1K.314.CLAC55
LEMO
Product No:
FHG.1K.314.CLAC55
Description:
LKP 90 KEYG 14C CHR 5.5MM C
User Guide
Cable Opening 0.201" ~ 0.217" (5.10mm ~ 5.50mm)
Current Rating (Amps) 2A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 314
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C