FI-JP50C-R3000
JAE Electronics
Product No:
FI-JP50C-R3000
Manufacturer:
JAE Electronics
Description:
CONN PLUG 50POS IDC GOLD
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 50
Color Black
Contact Finish Thickness 3.94µin (0.10µm)
Contact Finish Gold
Contact Type Non-Gender Specific
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type -
Product Status Obsolete
Wire Gauge -
Series FI-JP
Wire Type Coaxial
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.010" (0.25mm)