Home / RF Filters / FI212C245072-T
minImg
FI212C245072-T
Taiyo Yuden
Product No:
FI212C245072-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
RF FILTER BALANCE 2.45GHZ 0805
User Guide
Insertion Loss 3.7dB
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max) 0.039" (1.00mm)
Product Status Active
Series FI
Package / Case 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Bandwidth 100MHz
Mfr Taiyo Yuden
Ripple 1dB
Frequency 2.45GHz Center