FIT106-2-B
Triad Magnetics
Product No:
FIT106-2-B
Manufacturer:
Triad Magnetics
Description:
FIXED IND 197UH 4.8A 106 MOHM TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.400" (35.56mm)
Tolerance -
Current Rating (Amps) 4.8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.300" L x 0.725" W (33.02mm x 18.42mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 106mOhm Max
Inductance 197 µH