FJH-10-D-20.00-4
Samtec Inc.
Product No:
FJH-10-D-20.00-4
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
.5MM FLEX CABLE JUMPER
User Guide
Series FJH
Length - Exposed Ends 0.157" (4.00mm)
Cable Type FFC, FPC
Length 20.0" (508.0mm)
Termination Style Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)