Home / Ceramic Capacitors / FK11X7R2A334KN006
minImg
FK11X7R2A334KN006
TDK Corporation
Product No:
FK11X7R2A334KN006
Description:
CAP CER 0.33UF 100V X7R RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.33 µF