FL086-3KM+
Mini-Circuits
Product No:
FL086-3KM+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Description:
CBL ASSY 2.92MM PLUG TO PLUG 3"
In Stock : 14
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Cable Type 0.086" Flexible Cable
1st Connector 2.92mm Plug
2nd Contact Gender Male
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Blue
2nd Connector 2.92mm Plug
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series FL086-XXKM+
Length 3.000" (76.20mm)
Mfr Mini-Circuits
1st Contact Gender Male
1st Connector Mounting Feature -
Style 2.92mm to 2.92mm
Features -
Package Bag
Frequency - Max 40 GHz