FMBB-36MB-3630
SCHURTER Inc.
Product No:
FMBB-36MB-3630
Manufacturer:
SCHURTER Inc.
Description:
FMBB EP FILTER 1PH 2ST 36A 250VA
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications Medical
Configuration Two Stage
Frequency - Operating 50/60Hz
Termination Style Threaded Post (M4)
Approval Agency cURus, ENEC, VDE
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Inductance -
Series FMBB EP
Mfr SCHURTER Inc.
Filter Type Single Phase
Package Box
Voltage - Rated AC 125V, 250V
Current 36 A