FN2010A-12-06
Schaffner EMC Inc.
Product No:
FN2010A-12-06
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Description:
SINGLE PHASE CHASSIS MOUNT FILTE
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Applications Safety
Configuration Single Stage
Frequency - Operating DC ~ 400Hz
Termination Style Quick Connect
Approval Agency CE, CSA, ENEC, UKCA, UR
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Inductance 700µH
Series FN 2010
Mfr Schaffner EMC Inc.
Filter Type Single Phase
Package Bulk
Voltage - Rated AC 250V
Current 12 A
Voltage - Rated DC 250V