FN2080-10-07
Schaffner EMC Inc.
Product No:
FN2080-10-07
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Description:
LINE FILTER 110/250VAC 10A CHASS
In Stock : 7
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Applications General Purpose
Configuration Two Stage
Frequency - Operating DC ~ 400Hz
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CSA, ENEC, UR
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Inductance 4.5mH
Series FN 2080
Mfr Schaffner EMC Inc.
Filter Type Single Phase
Package Tray
Voltage - Rated AC 110V, 250V
Current 10 A