FN258HVIT-75-34
Schaffner EMC Inc.
Product No:
FN258HVIT-75-34
Description:
LINE FILTER 75A CHASSIS MOUNT
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Applications Inverters, Power Drive Systems
Configuration Two Stage
Frequency - Operating DC ~ 60Hz
Termination Style Terminal Block
Approval Agency CSA, ENEC, UR
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Not For New Designs
Inductance -
Series FN 258
Mfr Schaffner EMC Inc.
Filter Type Three Phase (Delta)
Package Tray
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 400 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase) 690 V
Voltage - Rated AC -
Current 75 A