FN3100-35-33
Schaffner EMC Inc.
Product No:
FN3100-35-33
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Description:
LINE FILTER 35A CHASSIS MOUNT
In Stock : 7
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Applications Regenerative Motor Drive
Configuration Single Stage
Frequency - Operating DC ~ 60Hz
Termination Style Terminal Block
Approval Agency CSA, SEMKO, UR
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Inductance -
Series FN 3100
Mfr Schaffner EMC Inc.
Filter Type Three Phase (Delta)
Package Tray
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 300 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase) 520 V
Voltage - Rated AC -
Current 35 A