FN3359-320-99
Schaffner EMC Inc.
Product No:
FN3359-320-99
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Description:
LINE FILTER 320A CHASSIS MOUNT
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Applications General Purpose
Configuration Three Stage
Frequency - Operating DC ~ 60Hz
Termination Style Terminal Post
Approval Agency cURus, ENEC
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Inductance -
Series FN 3359
Mfr Schaffner EMC Inc.
Filter Type Three Phase (Delta)
Package Tray
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 300 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase) 520 V
Voltage - Rated AC -
Current 320 A