FN5010-13-99
Schaffner EMC Inc.
Product No:
FN5010-13-99
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Description:
LINE FILTER 13A CHASSIS MOUNT
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications Inverters, Power Drive Systems
Configuration Single Stage
Frequency - Operating -
Termination Style Terminal Block
Approval Agency -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Inductance 4.2mH
Series FN 5010
Mfr Schaffner EMC Inc.
Filter Type Three Phase (Delta)
Package Tray
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 230 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase) 400 V
Voltage - Rated AC -
Current 13 A