FN5010-150-99
Schaffner EMC Inc.
Product No:
FN5010-150-99
Description:
LINE FILTER 150A CHASSIS MOUNT
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications Inverters, Power Drive Systems
Product Status Obsolete
Inductance 500µH
Series FN 5010
Package Tray
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 230 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase) 400 V
Voltage - Rated AC -
Current 150 A