FN520-12-29
Schaffner EMC Inc.
Product No:
FN520-12-29
Description:
LINE FILTER 12A CHASSIS MOUNT
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Applications Regenerative Motor Drive
Product Status Obsolete
Inductance -
Series FN 520
Package Tray
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 288 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase) 500 V
Voltage - Rated AC -
Current 12 A