FN9282-10-06
Schaffner EMC Inc.
Product No:
FN9282-10-06
Ingress Protection IP40
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 28.80mm x 47.10mm
Approval Agency CE, CQC, CSA, ENEC, UL
Termination Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Mounting Type Panel Mount, Flange
Current Rating - Circuit Breaker -
Series FN 9282
Voltage Rating - Appliance Inlet -
Panel Thickness -
Features Front Side Mount
Filter Type Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Package Bulk
Switch Features Switch On-Off
Current Rating - Filter 10A