FN9289-2-100
Schaffner EMC Inc.
Product No:
FN9289-2-100
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
In Stock : 618
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ingress Protection IP40
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 28.80mm x 47.10mm
Approval Agency CQC, CSA, ENEC, UL
Termination Spring-Cage
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Current Rating - Circuit Breaker -
Series FN 9280
Voltage Rating - Appliance Inlet -
Panel Thickness 0.039" ~ 0.098" (1.00mm ~ 2.50mm)
Features -
Filter Type Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Package Bulk
Switch Features Switch On-Off
Current Rating - Filter 2A