FN9289E-4-100
Schaffner EMC Inc.
Product No:
FN9289E-4-100
Ingress Protection IP40
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 28.80mm x 47.80mm
Approval Agency CE, CQC, CSA, ENEC, UL
Termination Spring-Cage
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Current Rating - Circuit Breaker -
Series FN 9280
Voltage Rating - Appliance Inlet -
Panel Thickness 0.039" ~ 0.098" (1.00mm ~ 2.50mm)
Features -
Filter Type Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Package Bulk
Switch Features Switch On-Off
Current Rating - Filter 4A