FQB020ADC-007-M
TDK-Lambda Americas Inc
Product No:
FQB020ADC-007-M
Description:
FILTER 40VDC 20A PCB MOUNT
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 115°C
Applications General Purpose
Configuration Single Stage
Frequency - Operating -
Termination Style PC Pins
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Inductance -
Series FQB
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Filter Type DC
Package Tray
Current 20 A
Voltage - Rated DC 40V