FRC2512JT91R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
FRC2512JT91R0
Description:
RES 91 OHM 5% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Ratings -
Resistance 91 Ohms
Series FRC
Power (Watts) 1W