FSK-11.3A-40
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
FSK-11.3A-40
Description:
CABLE FLXSTRP 40POS 1.27MM 1.3"
User Guide
Series -
Length - Exposed Ends 0.125" (3.18mm)
Cable Type Flexstrip
Length 1.300" (33.02mm)
Termination Style Completely Exposed Wires on Both Sides
Mfr TE Connectivity AMP Connectors
Pitch 0.050" (1.27mm)