FSK-2.75A-6
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
FSK-2.75A-6
Description:
CABLE FLXSTRP 6POS 2.54MM 0.75"
User Guide
Series -
Length - Exposed Ends 0.125" (3.18mm)
Cable Type Flexstrip
Length 0.750" (19.05mm)
Termination Style Completely Exposed Wires on Both Sides
Mfr TE Connectivity AMP Connectors
Pitch 0.100" (2.54mm)