FWA220048A-11B
Inventus Power
Product No:
FWA220048A-11B
Manufacturer:
Inventus Power
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 221W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Polarization -
Input Type Cord
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector DIN, 5 Pin
Approval Agency CB, CE, cTUVus
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 8.20" L x 2.90" W x 1.60" H (208.0mm x 73.0mm x 39.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 2.1 lbs (952.5 g)
Current - Output (Max) 4.6A
Series FWA220 (220W)
Power (Watts) 221 W
No Load Power Consumption 500mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 48" (1.22m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 48V
Mfr Inventus Power
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC